TRUSCO NSBM34TN High Speed Through Hole Saw 1.3 inches (34 mm)
  • Blade diameter: 1.3 inches (34 mm); Compatible models: Impact screwdriver, charging driver (12 V or above), electric drill
  • Leg Depth: 1.5 inches (38 mm), Shank Diameter: 0.25 inches (6.35 mm)
  • Blade thickness: 0.1 inch (1 mm) Effective cutting capacity: Iron plate 0.1 inch (3.2 mm), Aluminum plate 0.1 inch (3.2 mm), PVC 0.4 inch (10 mm), Synthetic resin 0.4 inch (10 mm), Wood 1.5 inch (38 mm), FRP10, Shank shape: Three-chamfered (straight)
  • Blade: Cobalt High Speed Steel (SKH-59), Center Drill: Cobalt High Speed Steel
Size:
34mm
Manufacturer:
トラスコ中山(TRUSCO)
Part Number:
Y1HYCGX
Material Type:
High Speed Steel Cobalt
Isin:
IJHRLUR4F9FD
In Stock
Sold by , Fulfilled by IBSPOT • Ships from US
IBSPOT Buyer Protection
  • Free 30-Day Returns
  • Full Refund for Damaged or Incorrect Items
  • Guaranteed Delivery or Money Back
  • Secure Checkout & Fast Support
scroll to top arrow
Size:
34mm
Manufacturer:
トラスコ中山(TRUSCO)
Part Number:
Y1HYCGX
Material Type:
High Speed Steel Cobalt
Isin:
IJHRLUR4F9FD